+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: kilka pytań

  1. #1
    Kursant
    Opis
    MK2, Opel Vectra
    Od
    02 Sep 2006
    Mieszka w
    Koło

    [MkII] kilka pytań

    Witam
    uzyłem opcji "szukaj" ale cos nie moge jej rozszyfrowac i nic nie moge znaleźć

    Panowie Panie
    Kupiłem mundka 1,8 td (zawsze jezdziłem benzynką) i mam kilka pytan

    podczas jazdy trzeci bieg ciezko wchodzi z niewielkim zgrzytem. Inne biegi super co to moze być ?

    od ilu obrotów na min załącza sie turbo ?? na niskich słabo ciągnie dopiero jak wcisne pedał gazu mocniej to czuć powera

    podczas odpalenia na zimnym jest taki jakis słaby dziwnie klekocze ,jak ciepły to pali ok co to moze byc ??

    gdzie moge znaleźć ksiązke sam naprawiam ford mondeo MKII w wersji multimedialnej, skany ,foty ??

    Dzeiki z góry za pomoc i prosze nie krzyczeć na mnie, jestem tu nowy wiec trzeba wybaczyc .

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imię
    Patryk
    Opis
    Ford Sierra 2.0 OHC A4LD
    Od
    21 Aug 2006
    Mieszka w
    Katiwuce
    turbo ciagnie od 2200 obr a o ksiazke odezwij sie na PW

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    turbo przy 2200 rpm daje owszem już przywoity ciąg, ale ono działa CAŁY CZAS ... przy 2200 powinien się otworzyć zawór boostera żeby dać dodatkowe paliwo i solidnego kopniaka ...

    jeżeli przy odpaleniu masz obroty sporo poniżej 1000 na zimnym silniku to poszukaj o SILNICZKU WSPOMAGANIA WOLNYCH OBROTÓW albo o silniczku wolnych obrotów- w TD to zazwyczaj pada i trzeba reanimować ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  5. #4

    Re: [MkII] kilka pytań

    Cytat Zamieszczone przez fursiak
    Witam
    uzyłem opcji "szukaj" ale cos nie moge jej rozszyfrowac i nic nie moge znaleźć

    Panowie Panie
    Kupiłem mundka 1,8 td (zawsze jezdziłem benzynką) i mam kilka pytan

    podczas jazdy trzeci bieg ciezko wchodzi z niewielkim zgrzytem. Inne biegi super co to moze być ?

    od ilu obrotów na min załącza sie turbo ?? na niskich słabo ciągnie dopiero jak wcisne pedał gazu mocniej to czuć powera

    podczas odpalenia na zimnym jest taki jakis słaby dziwnie klekocze ,jak ciepły to pali ok co to moze byc ??

    gdzie moge znaleźć ksiązke sam naprawiam ford mondeo MKII w wersji multimedialnej, skany ,foty ??

    Dzeiki z góry za pomoc i prosze nie krzyczeć na mnie, jestem tu nowy wiec trzeba wybaczyc .
    1.Turbo od 1800 w zwyż,do tej wartosci turbodziura i to we wszystkich dieslach tej generacji :metal
    2.sprawdź swiece czy wszystkie grzeją,jesli tak to wtrysk leje,ale stawiam na swiece zarową

  6. #5
    Zbanowany
    Od
    20 Dec 2005
    Mieszka w
    z pod Krakowskiej W.S.I..ogoolnie Zabajone rulez:)
    Zgrzytem tez sie nie przejmooj..O ile wiem to synchronizator 3 biegu...ale co mechanik to inne legendy opowiada..ja smigam juz rok i sie do tego przyzwyczaiłem,nawet umiem bez zgrzytu 3 załaczyc. Sprawa jest taka ze to raczej kosztowna i czesta usterka w Mondeo..Albo skrzynia + wymiana , albo przyzwyczajenie do tego.
    Turbina jak powyzej Koledzy napisali..kreci cały czas , po 2 tysiakach z hakiem powinienes odczuc jak to nazwałes "kopa" --jak słaby albo za poozno go czujesz to moze być boosterek do czyszczenia i ustawienia.Było o tym .Po"szukaj"
    Pozdrawiam.

  7. #6
    Kursant
    Opis
    MK2, Opel Vectra
    Od
    02 Sep 2006
    Mieszka w
    Koło
    kurde szukam i szukam a tu mi wyskakuje "not fond" czy jakos tak

  8. #7
    v1tek77
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez Blady
    Zgrzytem tez sie nie przejmooj..O ile wiem to synchronizator 3 biegu...ale co mechanik to inne legendy opowiada..ja smigam juz rok i sie do tego przyzwyczaiłem,nawet umiem bez zgrzytu 3 załaczyc. Sprawa jest taka ze to raczej kosztowna i czesta usterka w Mondeo..Albo skrzynia + wymiana , albo przyzwyczajenie do tego.
    Turbina jak powyzej Koledzy napisali..kreci cały czas , po 2 tysiakach z hakiem powinienes odczuc jak to nazwałes "kopa" --jak słaby albo za poozno go czujesz to moze być boosterek do czyszczenia i ustawienia.Było o tym .Po"szukaj"
    Pozdrawiam.
    Ja tez mialem problemy z 3 i czasem przyzgrzytalem, wszystko zalatwila wymiana sprzegla, teraz trojeczka wchodzi jak marzenie

  9. #8
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez v1tek77
    Ja tez mialem problemy z 3 i czasem przyzgrzytalem, wszystko zalatwila wymiana sprzegla, teraz trojeczka wchodzi jak marzenie
    ale wymiana sprzęgła, wysprzęglika i robocizna to w dieslu też potworne koszty, więc na razie nie straszmy kolegi ... niestety pada synchronizator ...

    wyszukaj słowa booster na wyszukiwarce forum u góry- z pewnością znajdzies materiału na napisanie sporej książki ... warto do tego zajrzeć bo często się zacina ....
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  10. #9
    v1tek77
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez BS
    Cytat Zamieszczone przez v1tek77
    Ja tez mialem problemy z 3 i czasem przyzgrzytalem, wszystko zalatwila wymiana sprzegla, teraz trojeczka wchodzi jak marzenie
    ale wymiana sprzęgła, wysprzęglika i robocizna to w dieslu też potworne koszty, więc na razie nie straszmy kolegi ... niestety pada synchronizator ...

    wyszukaj słowa booster na wyszukiwarce forum u góry- z pewnością znajdzies materiału na napisanie sporej książki ... warto do tego zajrzeć bo często się zacina ....
    Nie chce go straszyc
    Ja po prostu tez stawialem na synchronizator i przyzwyczailem sie do tego, ale po wymianie sprzegla wszystko ustalo

  11. #10
    Zbanowany
    Od
    20 Dec 2005
    Mieszka w
    z pod Krakowskiej W.S.I..ogoolnie Zabajone rulez:)
    Witku toś mnie pocieszył z tym zgrzytaniem bo własnie jestem przed wymianą całego sprzegła Moze tez jak u Ciebie mi przestanie...

    Kolego Fursiak dajesz "szukaj" obok "FAQ" a nie wyszukaj artykuł

  12. #11
    Cytat Zamieszczone przez Blady
    Witku toś mnie pocieszył z tym zgrzytaniem bo własnie jestem przed wymianą całego sprzegła Moze tez jak u Ciebie mi przestanie...

    Kolego Fursiak dajesz "szukaj" obok "FAQ" a nie wyszukaj artykuł
    Artykuł o naprawie bostera autorstwa art10377 tez jest :metal

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Turbina ciągnie od ok. 2000RPM z groszami do ok. 4500 RPM.
    Nie zapomnij tez o wychamowywaniu turbiny po zgaszeniu silnika, przed zgaszeniem silnika odczekaj ok. 30 - 40 sekund aż się turbina przestanie mocno kręcić, dopiero wtedy możesz bezpiecnzie wyłączyć silnik bez uszczerbku na turbinie, bo jak jej nie wychamujesz i od razu zgasisz silnik pozbawisz ją smarowania i się będzie zacierać, aż się zatrze na amen.

  14. #13
    Kursant
    Opis
    MK2, Opel Vectra
    Od
    02 Sep 2006
    Mieszka w
    Koło
    co do synchronizatora to jaki koszt mnie czeka ?
    Zaraz jak auto wróci z przekładki (to anglik) to zabieram sie za skrzynie chyba ze cena mnie powali.

  15. #14
    Kursant
    Opis
    MK2, Opel Vectra
    Od
    02 Sep 2006
    Mieszka w
    Koło
    Odswiezam temat:

    Co do synchronizatora to jaki KOSZT mnie czeka ?
    Moze ktoś sie podejmie takie operacji w okolicach Konina

    A moze szukać skrzyni?

Podobne wątki

  1. [MkI] Kilka pytań
    By Fortis in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 09:50
  2. [MkII] Kilka pytań o LPG MK II 2.0
    By graveler in forum LPG
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-10-2011, 16:25
  3. kilka pytań i kilka ocen mk3
    By gregor89 in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 13:17
  4. [MkIII] kilka pytań
    By Damiano in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 10-01-2008, 11:00
  5. [MkI] Kilka pytań
    By janosikk in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-09-2007, 21:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów