+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1

    [MkI] Wymiana płynów

    Witam
    Zakupiłem wreszcie Mondeo i mam zamiar dokonać wymiany płynów bo nie wiem czy poprzedni właściciel dbał o to nalezycie.
    Po pierwsze mam kłopoy z olejem silnikowym poprzednik nie pamietał nazwy wiem tylko ze zalewany był Mobil1 półsyntetyk - co to za olej i jakie ma oznaczenie żebym mógł wlac taki sam (a może jest kilka?). Czy ewentualnie można zalac autko innym olejem (innej firmy, lub np. mineralnym?).
    płyn do chłodnicy jaki polecacie i jak sie dokonuje wymiany? wystarczy spuścić stary i zalać zbiornik nowym?
    Na razie tyle jesli coś jeszcze powinienem wymienić na starcie to powiedzcie z góry dziękuję
    copy

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    nie mobil1 tylko mobil s 10w-40 taki miał zalany. płyn chłodniczy mozesz zlac i zalac kazdym koncentratem rozrabia sie przewaznie w proporcjach 50/50 (woda destylowana), moze byc forda ale moim zdaniem jedna cholera i tak na bazie glikolu robiony. sprawdz sobie jakosc płynu hamulcowego w warsztacie ci powiedza czy sie nadaje czy juz do wymiany.

  4. #3
    Niedzielny kierowca Awatar Harob
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIII 2.2 TDCI
    Od
    23 Jan 2006
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Jesli zmieniasz olej całkowicie to możesz oczywiście zalać olejem dowolnego producenta. Wazne zeby to byl tez polsyntetyk, czyli 10w40. Mineralnym nie zalewaj, chyba ze masz juz ponad 200tys. przebegu i silniek bierze duzo oleju.

    Do chłodnicy, zgodze sie z moim poprzednikiem, koncentrat na bazie glikolu. Ja uzywam Shella, inni polecają oryginalny fordowski.

    Aby wymienic płyn należy spuścic stary. Korek upustowy znajduje sie po lewej stronie chlodnicy (mniej wiecej na wysokosci paska klinowego). Najlepiej odkręcić go monetą, tylko nie na rozgrzanym silniku bo sie poparzysz
    Jak juz zalejesz na maxa to uruchom silnik i włącz ogrzewanie, wtedy czesc plynu pojdzie do nagrzewnicy a ty uzupelnisz do poziomu max i gotowe
    MKIII 2.2 TDCI Titanium ST
    poprzednio:
    MKII 1.8 TD GHIA kombi silver ST200 BodyKit
    jeszcze wcześniej:
    MKI 1.6 16V + LPG kombi

  5. #4
    Niedzielny kierowca Awatar NODDI11
    Imię
    Krzysztof
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    MONDEO MkIV 2014 2,0 tdci
    Od
    31 Dec 2005
    Mieszka w
    Aleksandrów łódzki
    Zlewając płyn chłodniczy zalecane jest ustawienie na pokrętle w kabinie max temperatury [czerwone pole] :metal

  6. #5
    co do oleju, kolega ma rację :metal
    płyn chłodniczy może być Forda w proporcji 1/1 z wodą - cena jest przyzwoita :metal
    płyn hamulcowy DOT4 - wymieniłbym od razu
    sprawdź olej wspomagania - powinien być rózowy, jeśli jest czarny albo ciemnobrunatny (nie daj Boże śmierdzi spalenizną) natychmiast do wymiany opis znajdziesz na forum
    Sprawdź sobie autko od spodu zobacz czy nie ma przecieków oleju, płynu chłodniczego - najczęściej na połączeniach :metal
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

Podobne wątki

  1. [Duratec]Wymiana płynów
    By Osiem in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 22:43
  2. [MkIII] Wymiana płynów i filtrów
    By fenris in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-06-2010, 12:07
  3. [MkI] wymiana płynów hamulcowego i wspomagania
    By AgaiSzymon in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 22:57
  4. [MkIII] Wymiana filtrów, oleji, płynów..
    By pogo84 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 17:21
  5. [MkI] Wymiana płynów eksploatacyjnych
    By Lipa in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 08:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów